ראם, בן דרורה והודי בר, יליד דצמבר 73. בשנת 1990 איירתי את אלבום הדרקונים והחלתי לימודי ארכיטקטורה בטכניון, אותם סיימתי בהצטינות כעבור חמש שנים. פרויקט הגמר שלי עסק בפיתוח מבנה קינמטי וזכיתי בפרס על תכנון גשר תלוי. לאחר הלימודים השלמתי שלוש שנות שירות צבאי. בשנת 2006 סיימתי לימודי תואר שני בהסטוריה של ימי הביניים באוניברסיטת חיפה וכעבור שנתיים מסלול מידענות וספרנות באותה אוניברסיטה. עד שנת 2020 עבדתי כספרן בספריה העירונית של קרית ים. בתקופה זו למדתי גאולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, ואחרי-כן קורס ניהול רשתות. כיום אני ספרן המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו שבחיפה.

איירתי ספר ילדים אחד, ערכתי ספר אחד למבוגרים ופרסמתי מאמר אקדמי יחידי:

בר, ראם: "חיות בלבוש אדם ומסורות חזותיות בשירי אמא אווזה של הארי ויטייר פריס", עיונים בספרות ילדים 20 (תשע"א, 2011) עמ' 55-16.

תקציר: הארי ויטייר פריס היה החלוץ והדמות המשפיעה ביותר בתרגום התמה העתיקה של חיות אנתרופומורפיות ללשון הצילום. המאמר סוקר בקצרה את תולדותיה של תמה זו, הפיכתה למאפיין של ספרות הילדים וגרסאותיה המצולמות. הוא מתמקד בתמונותיו של פריס לשירי אמא אווזה ומציג את הטכניקות בהן עיצב אותן, למן חיקוי מדויק של איורים קודמים, דרך צילום נאמן לאיקונוגרפיה המסורתית ועד יצירת פארודיה על מוטיבים חזותיים אמריקאים עממיים שאין להם דבר עם שירי אמא אווזה.

חזרה לכניסה